Organizatorzy wrocławskiej Konfrontacji Sztuk Walki odkrywają coraz więcej kart. Wiemy już, między innymi, kto wystąpi w main evencie naprzeciw Damiana Janikowskiego. Pora nieco bliżej przyjrzeć się sylwetkom poszczególnych bohaterów KSW 43.

Z kim zmierzą się Polacy na KSW 43?

Damian Janikowski na KSW 43

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Dla Damiana Janikowskiego, polskiego medalisty olimpijskiego w zapasach, gala KSW 43 będzie wyjątkowa, gdyż odbędzie się w jego rodzinnym mieście. Warto też zaznaczyć, że dostał szansę wystąpienia w walce wieczoru, co z pewnością jest dla niego ogromnym wyróżnieniem. Kto stanie do walki z Janikowskim? Były mistrz federacji BAMMA i EFC, Yannick Bahati.

Najbliższy rywal olimpijczyka nazywany jest w mediach branżowych „Czarną mambą”. Na swoim koncie ma do tej pory stoczonych osiem zwycięskich walk, w tym jedną o pas mistrzowski w afrykańskiej organizacji EFC. Bahati znany jest z bardzo agresywnego stylu – tylko jedną swoją wygraną zaliczył po decyzji sędziowskiej, natomiast pozostałe zakończył przed czasem.

Swego rodzaju ciekawostką może być fakt, iż jednym z pogromców najbliższego oponenta Janikowskiego był Dricuss du Plessis, którego także kibice będą mogli obejrzeć w akcji podczas KSW 43.

Michał Andryszak vs. Philip De Fries

W drugim interesującym pojedynku na wrocławskiej imprezie mieszanych sztuk walki zobaczymy Michała Andryszaka i Philipa De Friesa. Ten drugi dopiero niedawno podpisał kontrakt z KSW, natomiast popularnego „Longera” z pewnością kojarzy większość fanów MMA w naszym kraju.

Najbliższy rywal Andryszaka znany jest ze świetnej techniki w parterze. Tylko 3 na 14 wygranych walk kończył nie poprzez duszenie bądź dźwignię. Dla „Longera” to może być nie lada wyzwanie, gdyż sam najlepiej czuje się przede wszystkim, wymierzając rywalom mocne ciosy w stójce.

Kto wystąpi na KSW 43?

Oficjalny fight card gali KSW 43 jeszcze nie jest skompletowany, ale wiadomo już, że na pewno znajdzie się w nim miejsce dla Michała Michalskiego. Kolejne nazwiska zostaną ogłoszone już wkrótce. W końcu samo wydarzenie zaplanowane jest na połowę kwietnia.

etoto bonus na mundial