Mało kto się tego spodziewał, ale jednak się udało! Jan Błachowicz pokonał na gali UFC w Londynie Jimiego Manuwę (17-4). To do tej pory największy sukces polskiego MMA w największej organizacji świata! 

Wielki triumf Błachowicza na gali UFC w Londynie!

Skazywany na porażkę

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Jan Błachowicz tylko przez swoich największych fanów traktowany był jak faworyt do zwycięstwa. Eksperci i bukmacherzy byli zgodni, że to nie Polak ma większe szanse na wygraną. Obaj panowie spotkali się już podczas UFC w Krakowie w 2015 roku i wówczas to Manuwa był górą. Teraz miało być tak samo, ale Polak pokazał klasę i nie dał się po raz drugi pokonać przez tego przeciwnika.

Mordercze trzy rundy

Walka zarówno dla Błachowicza, jak i Manuwy z pewnością do najłatwiejszych nie należała. W trzeciej rundzie bohaterom pojedynku ewidentnie brakowało już sił, ale starali się jak tylko mogli, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kibice nie szczędzili w kierunku wojowników gromkich braw. Nic dziwnego, bo fighterzy pokazywali na każdym kroku serce do walki.

Tak naprawdę do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto zwycięży. Błachowicz miał lekką przewagę, ale gospodarz także odnotował kilka dobrych akcji, w tym efektowne kopnięcie w drugiej rundzie. O zwycięstwie Polaka prawdopodobnie ostatecznie zadecydowało obalenie na 30 sekund przed końcem starcia. Były mistrz KSW przewrócił wówczas swojego oponenta i nie pozwolił mu na wstanie do ostatniego gongu.

Wielkie zwycięstwo – wielkie pieniądze

Jan Błachowicz może liczyć na spore wynagrodzenie za swoje zwycięstwo w Londynie. Szacuje się, że Polak tylko za jedną walkę otrzyma pół miliona złotych! Byłaby to rekordowa gaża dla naszego rodaka w UFC.

Oficjalna lista zarobków bohaterów gali UFC London zostanie niedługo podana do wiadomości publicznej. Media branżowe szacują jednak, iż Błachowicz dostanie w sumie (łącznie z premiami od sponsorów) około 145 tysięcy dolarów.

etoto bonus na mundial