UFC potwierdziło plotki o tym, że Adam Wieczorek ponownie zmierzy się w oktagonie podczas gali pod egidą tej organizacji. Rywalem Polaka będzie niepokonany w MMA Arjan Bhullar! 

Wieczorek oficjalnie zapowiedziany przez UFC!

Kwietniowe starcie w oktagonie

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Pojedynek Polaka z Hindusem, który na co dzień mieszka w Kanadzie, odbędzie się 14 kwietnia podczas gali UFC Fight Night w Glendale w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze plotki na temat tego, że dojdzie do starcia obu panów pojawiły się już w styczniu. Wówczas Bhullar zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym podpisuje kontrakt na walkę.

Niepokonany wojownik w turbanie

Wieczorek ma już za sobą debiut w UFC. Reprezentant naszego kraju 18 listopada pokonał Anthony’ego Hamiltona na UFC Fight Night 121. Trzeba przyznać, że sukcesu Polaka mało kto się spodziewał, biorąc pod uwagę, że Amerykanin miał za sobą zwycięstwa, między innymi, z Danielem Omielańczukiem i Damianem Grabowskim.

Arjan Bhullar, podobnie jak Wieczorek, ma za sobą jeden występ w wydarzeniu organizacji UFC. Najbliższy rywal naszego zawodnika wygrał ostatnio z Luisem Henriquem. Do tej pory w całej swojej karierze MMA stoczył siedem pojedynków i każdy z nich wygrał. Wcześniej był zapaśnikiem – na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku zajął 13 miejsce w wadze ciężkiej.

Adam Wieczorek kontra Zoumana Cisse
Adam Wieczorek kontra Zoumana Cisse

Polscy kibice nie powinni być zdziwieni zachowaniem Bhullara przed kwietniową walką. UFC, na prośbę zawodnika, wyraziło zgodę, by ten na pojedynek wyszedł w tradycyjnym turbanie, nakryciu głowy wyznawcy religii Sikhów.

Nie jedyny Polak w UFC

Adam Wieczorek nie jest jedynym z naszych rodaków, których w najbliższym czasie będzie można podziwiać w akcji podczas gali UFC. 17 marca Jan Błachowicz stoczy w Londynie walkę z Jimim Manuwą.

etoto bonus na mundial