Valentina Shevchenko jasno podkreśla, że jest już gotowa na walkę o pas mistrzowski. Zawodniczka podczas gali UFC w brazylijskim Balem pokonała Priscilę Cachoeir.

Valentina Shevchenko gotowa na walkę o pas!

Chce wreszcie wygrać pas!

Valentina Shevchenko ma na swoim koncie aż 15 zwycięstw na scenie MMA i uważa, że czas najwyższy, by miała szansę na sprawdzenie się w pojedynku o najwyższy możliwy cel. Po weekendowym zwycięstwie w Brazylii nie ukrywała w rozmowach z dziennikarzami, że czuje się w stu procentach gotowa stanąć do walki o pas swojej wagi.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Jestem gotowa na ten pojedynek już od dawna. Jeszcze przed zwycięstwem z Cachoeir mogłam stoczyć tę walkę! – deklaruje Shevchenko.

Kirgiska wojowniczka w swojej karierze walczyła już o tytuł najlepszej w organizacji UFC. Występowała jednak wówczas w innej kategorii wagowej, a starcie o pas przegrała z Amandą Nunes. To właśnie od tego momentu jej sztab i ona sama postanowili zbić nieco wagę i występować w niższej kategorii. Jak na razie wydaje się, że była to właściwa decyzja.

Kontuzja mistrzyni

Shevchenko w starciu z Cachoeiry
Shevchenko w starciu z Cachoeiry

Niestety, nie wiadomo, kiedy miałaby odbyć się walka Shevchenko z aktualną mistrzynią Nicco Montano. Ta druga boryka się z niemałymi problemami zdrowotnymi i na razie nie ma dokładnych informacji na temat tego, kiedy będzie gotowa wrócić do oktagonu.

29-latka z Kirgistanu nie zamierza się poddawać. Rzuca wyzwanie i liczy na to, że jej następna potencjalna rywalka dość szybko upora się z kontuzją.

– Wiem, że jeszcze nie jest w pełni sił, ale nie jest to dla mnie żadna przeszkoda. Jestem na tę walkę gotowa i poczekam jak z nią również będzie tak samo. Mam nadzieję, że wkrótce uda się zorganizować nasze starcie – mówi Shevchenko.

etoto bonus na mundial