Niecodzienna sytuacja miała miejsce przed czeską galą XFN. Podczas ważenia uczestników main eventu Jan Janka zaatakował Christophera Senegle, a organizatorzy postanowili usunąć go z karty walk! 

Uczestnik main eventu usunięty z fight cardu!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Pierwszy na scenę na ważenie wszedł Senegle. Wojownik najpierw pozował do zdjęć, a następnie pozwolił sędzią na sprawdzenie swojej aktualnej wagi. Właśnie wtedy do akcji wkroczył Janka, który niemal natychmiastowo rzucił się na swojego rywala. Sportowiec odepchnął rywala na tyle mocno, że ten wpadł w bandy reklamowe.

Na reakcję organizatorów gali XFN nie trzeba było długo czekać. Nikt nie spodziewał się, że na chwilę przed wydarzeniem zdecydują się na tak drastyczny krok. Jan Janka został usunięty z fight cardu, a to właśnie pojedynek z jego udziałem miał być main eventem wieczoru.

Kibice bardzo różne zareagowali na decyzję. Niektórzy stoją murem za właścicielami federacji, natomiast inni – wręcz przeciwnie. Tym drugim w pewien sposób nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę, że to właśnie starcie Janka – Senegle miało być wisienką na torcie imprezy XFN, która odbyła się w piątek, 23 lutego.

Organizatorzy gali zdecydowali się jedynie na wydanie krótkiego oświadczenia w całej sprawie:

– „Chcemy, żeby zawodnicy zdobywali szacunek w klatce. To, co wydarzyło się na ważeniu nie ma nic wspólnego z MMA” – czytamy w komunikacie XFN!

Materiał wideo z całego zajścia podczas ważenia zobaczycie poniżej. Co sądzicie o zachowaniu obu zawodników?

JankaXSengele

Celý incident #JankaXSengele na dnešním Veřejné vážení XFN 7 Oficiální 💬vyjádření XFN k celému incidentu přineseme zítra během dne. Děkujeme

Publié par XFN sur jeudi 22 février 2018

etoto bonus na mundial