Przedstawiciele federacji FEN zapowiedzieli, że podczas najbliższej gali w warszawskim Torwarze zawodnicy będą musieli pozytywnie przejść badania antydopingowe. To pierwsza taka sytuacja na polskiej scenie mieszanych sztuk walki.

Tego nie było! Badania antydopingowe w polskim MMA!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Zarządca FEN ogłosił na konferencji prasowej, że uczestnicy walki o pasy mistrzowskie, Marian Ziółkowski i Mateusz Rębecki, przejdą szczegółowe badania na obecność niedozwolonych substancji.

– Testów na FEN jeszcze nie było, ale dzięki Pawłowi Jóźwiakowi z którym się dogadaliśmy i który podjął się tego zadania, udało się. W regulaminie zawarte jest, że w walkach mistrzowskich możliwe są testy antydopingowe. Z tego co wiem, po mojej walce z Mateuszem będą robione nam testy. W Polsce mamy główną agencję antydopingową POLADA, która została zatrudniona aby przeprowadzić badania – powiedział Ziółkowski, którego zobaczymy podczas jubileuszowej gali FEN 20: Next Level.

Paweł Jóźwiak z Fight Exclusive Night potwierdził doniesienia o testach antydopingowych, jednak zastrzegł, że taka sytuacja wcale nie musi mieć miejsca w kolejnych galach organizowanych przez federację. Oczywiście, wszystko będzie zależało od tego, jak ową decyzję przyjmą zawodnicy, ich trenerzy oraz kibice.

– „Dążymy do standardów UFC i dlatego postanowiliśmy w formie testu wprowadzić testy antydopingowe do pojedynku o tytuł mistrzowski. O tym czy kierunek będziemy kontynuowali, zadecydują później różne czynniki” – powiedział Jóźwiak cytowany przez portale branżowe.

Wydarzenie FEN 20: Next Level będzie transmitowane na trzech antenach Polsatu. Dostęp do relacji wideo będzie bezpłatny i dostępny dla każdego telewidza. Start gali już 10 marca! W main evencie wystąpią Radosław Paczuski i Stanisław Zaniewski.

Karta walk FEN 20:

  • Stanisław Zaniewski VS Radosław Paczuski -85 kg formuła K-1*
  • Mateusz Rębecki VS Marian Ziółkowski -70 kg*
  • Artur Bizewski VS Arkadiusz Wrzosek +95 kg formuła K-1*
  • Anatolij Litwinow VS Andrzej Grzebyk – 84 kg
  • Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka -84 kg
  • Daniel Torres VS Kamil Łebkowski -66 kg
  • Michał Tarabańka VS Krzysztof Kułak -84 kg
  • Rafał Korczak VS Marcin Szreder +95 formuła K-1
  • Adrian Błeszyński VS Alan Kwieciński -77 kg K-1
etoto bonus na mundial