To musiało się tak skończyć! Szymon Kołecki już w pierwszej rundzie pokonał Łukasza Borowskiego podczas gali Babilon MMA 3! Olimpijczyk wykończył rywala mocnymi uderzeniami łokciami!

Szymon Kołecki nie dał szans rywalowi na Babilon MMA 3!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Pojedynek Kołeckiego z Borowskim był main eventem imprezy. Polski olimpijczyk w podnoszeniu ciężarów nie dawał swojemu przeciwnikowi większych szans od samego początku pojedynku. Łukasz Borowski nie był w stanie za wiele zrobić, natomiast Kołecki bardzo szybko sprowadził walkę do parteru, a następnie mocnymi ciosami łokciami zdominował oponenta i zakończył pojedynek.

Piątkowa walka została przerwana dopiero po tym, jak rywal Kołeckiego krzyknął z bólu. Warto tym samym podkreślić, że „Boroś” sam nie poddał walki, a nawet w niektórych momentach starał się wychodzić z niedogodnych dla siebie pozycji.

Co ciekawe, Kołecki po walce przyznał, że dopiero jego narożnik przypomniał mu o używaniu łokci. Trudno przewidzieć, jak zakończyłaby się walka, gdyby ta wiadomość nie dotarła do zawodnika.

– Prawda jest taka, że o łokciach przypomniałem sobie wtedy, kiedy trener o nich powiedział. Ja skupiałem się na kontroli, żeby mnie przeciwnik nie zrzucił. Faktycznie, te łokcie są dewastujące w parterze i muszę mieć je cały czas podświadomości – powiedział Kołecki tuż po walce.

Szymon Kołecki jeszcze nie odnotował żadnej porażki w formule MMA. Na ten rok ma bardzo ambitne plany, ale nie ukrywa, że już w 2019 roku zależy mu na tym, by trochę przystopować i zmienić swój harmonogram zajęć.

– Jestem w trakcie drugiego roku mojej przygody z MMA. Będzie to mój najtrudniejszy rok. Zaplanowałem sobie trzy lub cztery walki, które będą w krótkich odstępach czasowych z dobrymi zawodnikami. Wszystko po to, żeby nabrać doświadczenia. Jeśli uda mi się stoczyć trzy walki w tym roku, będę miał już ich osiem. Później to tempo walk zmaleje. Ten drugi rok jest najistotniejszy, później powinno być już lżej – przyznaje złoty medalista z Pekinu.

Gala Babilon MMA 3 odbyła się w piątek, to jest 16 marca, w hali sportowej w Radomiu.

etoto bonus na mundial