USADA  zapowiada nawet ośmioletnią dyskwalifikację dla Andersona Silvy. Gdyby rzeczywiście sprawdziły się te doniesienia, zawodnik prawdopodobnie zakończy sportową karierę! 

Szykuje się rekordowa kara dla Andersona Silvy!

Wpadka przed hitową walką

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Silva wpadł na niezapowiedzianej kontroli antydopingowej, zorganizowanej na kilka tygodni przed jego starciem z Kelvinem Gastelumem na gali UFC Fight Night w Szanghaju. W organizmie zawodnika wykryto niedozwolone leki moczopędne oraz zakazany metylotestosteron, który działa podobnie jak sterydy anaboliczne, z tą różnicą, że w większości przypadków powoduje znacznie mniejsze skutki uboczne.

Pojedynek Silva – Gastelum ostatecznie nie doszło do skutku, co bardzo rozwścieczyło wielu fanów MMA z całego świata.

Rekordowa kara za doping

Sprawą wojownika UFC zajmuje się Amerykańska Komisja Antydopingowa. Mimo że jej obrady są ściśle tajne, w mediach pojawia się ostatnio coraz więcej nieoficjalnych doniesień na ten temat. Portal branżowy „Combate” pisze o tym, że Silva może zostać zdyskwalifikowany nawet na 8 lat! Byłby to absolutny rekord, który jednocześnie prawdopodobnie zmusiłby 42-latka do zakończenia kariery.

Silva w akcji

Silva, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA, ma otrzymać po cztery lata za każdą stosowaną substancję niedozwoloną. Obrońcy sportowca zapowiadają, oczywiście, walkę o jak najłagodniejszy wymiar kary, ale według ekspertów mają raczej niewielkie szanse na sukces.

Według „Combate”, w przypadku dyskwalifikacji dłuższej niż 2 lata, Silva definitywnie zakończy przygodę ze sportem. Warto przypomnieć, że jest to już jego czwarta sprawa związana z dopingiem.

Anderson Silva w MMA

Anderson Silva urodził się w brazylijskim Sao Paulo. Mierzy 188 centymetrów wzrostu i waży 84 kilogramy. Ostatnią walkę stoczył podczas grali UFC 208. Po trzech rundach wygrał na punkty z Derekiem Brunsonem.

etoto bonus na mundial