Marcin Żywica nie odniósł zwycięstwa w swojej pierwszej walki dla cenionej amerykańskiej organizacji Bellator. Sędzia nie pozwolił Polakowi wyjść do drugiej rundy.

Porażka Żywicy w debiucie w Bellatorze!
Porażka Żywicy w debiucie w Bellatorze!

Wojownik z naszego kraju zmierzył się na imprezie w Londynie z Jahreau Shepherdem. Przed tym pojedynkiem miał na koncie zaledwie dwa pojedynki, oba wygrane, jednak rozegrane w bardzo dużym odstępie czasowym.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Olsztynianin swój ostatni pojedynek rozpoczął bardzo dobrze. Można było widać jego zaangażowanie i chęć wygrania walki. Przeciwnik wyraźnie był zdezorientowany dobrą postawą Polaka, gdyż przez sporą część pierwszej rundy całkowicie oddał mu inicjatywę.

Niestety, wystarczyła chwila nieuwagi, by Żywica zaprzepaścił życiową szansę. Anglik w końcówce pierwszej rundy posłał naszego fightera na deski, a następnie starał się go wypunktować w parterze. Polakowi udało się przetrwać natarcie oponenta i dotrwać do końca pierwszej rundy. Druga już się jednak nie odbyła.

Sędzia podjął decyzję o przerwaniu walki po tym, jak sprawdził rozciętą twarz Żywicy. Reprezentant naszego kraju odniósł w ten sposób pierwszą porażkę w karierze i niewykluczone, że tym samym przekreślił swoje szanse na zakontraktowanie kolejnych walk dla Bellatora.

Marcin Żywica debiutował w MMA podczas gali PAMMA 1 w Suszu. Było to dokładnie w 2010 roku, czyli już 8 lat temu. Drugi zawodowy pojedynek Polak zaliczył w tym roku, pokonując Karla Donaldsona.

Porażka Żywicy w debiucie w Bellatorze!
5 (100%) 1 vote
etoto bonus na mundial