Piotr Strus poszedł w ślady Marcina „Różala” Różalskiego. Były zawodnik KSW podpisał umowę z DSF Kickboxing Challenge. Swój debiut w walce dla tej organizacji zaliczy już 9 marca! 

Piotr Strus, były zawodnik KSW, wraca do kick-boxingu!

Utytułowany wojownik

Strus walczył w formule mieszanych sztuk walki na galach organizowanych przez KSW oraz ACB. 29-latek nie ukrywa jednak, że to sporty stójkowe były i będą najbliższej jego sercu. W swoim życiorysie może pochwalić się sukcesami w kick-boxingu, muay thai i sandzie. W każdej z tych dyscyplin zdobywał medale mistrzostw Polski oraz wyróżnienia imprez rangi międzynarodowej.

20 PLN bez depozytu! Bukmacher LVbet oferuje 20 PLB bez wpłaty własnej bonus dostępny na www.lvbet.pl

DSF a KSW

Jakiś czas temu umowę z DSF podpisał Marcin „Różal” Różalski, zdobywca pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW. Z tą samą organizacją związali się też inni wojownicy kojarzeni z Konfrontacją Sztuk Walki, Karol Celiński oraz Daniel Omielańczuk.

– „Wywodzę się z kickboxingu i ten sport nadal jest bardzo bliski mojemu sercu. Od kilku tygodni w mediach pojawiały się spekulacje na temat podpisania umowy ze mną, chodziło jednak o Karola Celińskiego. To otworzyło jednak drogę do rozmów i Robert Złotkowski zaproponował mi dołączenie do DSF Kickboxing Challenge na podobnych zasadach” – opowiedział Straus.

Mimo że Strus będzie w marcu walczył w pojedynku kickbokserskim, nie rezygnuje zupełnie z MMA. Gry „na dwa fronty” nie uważa jednak w żadnym stopniu za przeszkodę.

– „Propozycja od DSF to dla mnie duży zaszczyt i wymarzone rozwiązanie. Występ w największej rodzimej federacji kickboxingu to szansa na dodatkowy start podczas przygotowań do walki o pas ACB, ta jednak czeka mnie dopiero za kilka miesięcy, więc złożyło się wręcz idealnie” – przyznaje zawodnik.

Najbliższa gala DSF zaplanowana jest na 9 marca, czyli na tydzień po łódzkim KSW 42, w którym zobaczymy w akcji, między innymi, Mameda Khalidova, Łukasza Jurkowskiego oraz Michała Materlę.

etoto bonus na mundial

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here