Dricus Du Plessis, który podczas KSW 43 wywalczył pas mistrzowski kategorii półśredniej, najbliższy pojedynek stoczy dla afrykańskiej federacji EFC Worldwide. Wiemy już, z kim się zmierzy i kiedy dojdzie do tego wydarzenia!

Nowy mistrz KSW kolejną walkę stoczy w innej federacji!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Reprezentant Republiki Południowej Afryki podczas wrocławskiego KSW walczył w main evencie z Roberto Soldiciem. Niespodziewanie poradził sobie z przeciwnikiem już w pierwszej rundzie, a dzięki swojemu nokautowi nie tylko wpisał do swojego rekordu kolejną wygraną, ale także zdobył tytuł mistrza kategorii do 77 kilogramów.

Du Plessis nie preferuje umów na wyłączność, dlatego też KSW nie może żądać od niego, by walczył tylko dla niej. Zawodnik w chwili obecnej ma w kolekcji aż trzy pasy mistrzowskie – ten w KSW oraz organizacji EFC Worldwide, gdzie jest najlepszy aż w dwóch kategoriach.

24-latek w drugiej połowie tego roku ma wziąć udział w jednej z gal organizowanych właśnie przez afrykańskie EFC. Jego rywalem ma być Brendan Lesar. Informacja jest już oficjalna, została podana na oficjalnym fanpage’u federacji w portalu Facebook.

Mistrz KSW w kategorii półciężkiej kontynuuje serię ośmiu zwycięstw z rzędu. W całej karierze przegrał tylko jeden pojedynek. Co ciekawe, każdą wygraną, a w sumie było ich 12, kończył przed czasem.

Włodarze Konfrontacji Sztuk Walki na razie nie wypowiadali się na temat przyszłości Dricusa w organizacji. Nie wiadomo, kiedy miałby po raz pierwszy stanąć do obrony tytułu i z kim miałby walczyć w tym evencie.

etoto bonus na mundial