Michał Oleksiejczuk otrzymał karę 12 miesięcy zawieszenia za używanie niedozwolonych środków. Jednocześnie anulowano zwycięstwo Polaka w starciu z Khalilem Rountree! 

Michał Oleksiejczuk ukarany za doping! 12 miesięcy zawieszenia!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Dla polskiego fightera to bardzo zła wiadomość. Zaliczył na gali w organizacji UFC bardzo udany debiut i zapowiadano, że w najbliższym czasie dostanie kolejną szansę na walkę dla najlepszej federacji MMA na świecie. Po wyroku Komisji Sportowej z Nevady trudno się spodziewać, by Oleksiejczuk ponownie wystąpił w UFC.

W organizmie Polaka wykryto klomifen. To jednak nie jedyna kara, jaką nałożono na zawodnika. Zgodnie z wyrokiem wydanym przez Komisję, Oleksiejczuk musi oddać aż 30 procent pensji, którą otrzymał z tytułu udziału w imprezie UFC 219.

Zwycięski pojedynek polskiego wojownika z Górnika Łęczna z Khalilem Rountree uznano za „no contest”, czyli unieważniony. Warto przypomnieć, że Oleksiejczuk nie przegrał od 10 pojedynków z rzędu, a także jest byłym mistrzem organizacji Thunderstrike Fight League.

Na razie sam zainteresowany nie odniósł się do kary. Kilka miesięcy temu był jednak przekonany o swojej niewinności, o czym wspomniał w wielu wywiadach i rozmowach z przedstawicielami mediów.

– Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Czekam na rozwiązanie całej sytuacji. Naprawdę nie wierzę w te wyniki. Wszystkie środki, które zażywałem, były legalne. Zobaczymy. Przykro mi, bo nigdy nikogo nie oszukałem – mówił Oleksiejczuk na początku tego roku.

etoto bonus na mundial