3 marca podczas KSW 42 w łódzkiej Atlas Arenie dojdzie do starcia Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego z Martinem Zawadą. Zobaczcie oficjalną zapowiedź tego pojedynku!

KSW 42. Zapowiedź walki Jurkowski vs. Zawada

Rewanż po 12 latach

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

To nie będzie pierwsze starcie obu panów, a rewanż za pojedynek sprzed 12 lat. Ostatnia walka pomiędzy tymi zawodnikami miała miejsce dokładnie 14 października 2006 roku podczas KSW 6. Popularny „Juras” musiał wówczas uznać wyższość rywala, który w tamtym momencie był piątym pogromcą warszawskiego wojownika w karierze.

Jurkowski po przegranej Tonim Valtonenem w 2011 roku zakończył karierę sportową i poświęcił się, między innymi, komentowaniu mieszanych sztuk walki dla telewizji Polsat. Jego fani wierzyli w jego powrót i w końcu się doczekali. Podczas KSW 39 „Juras” pokonał Rameau Thierry’ego Sokoudjou, otwierając sobie drogę do kolejnych pojedynków dla federacji.

Pojedynek weteranów

Dla Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego, właścicieli Konfrontacji Sztuk Walki, Jurkowski jest wyjątkową postacią, gdyż to on zdobył pierwszy puchar KSW podczas gali w 2004 roku.

Zawada, podobnie jak jego najbliższy oponent, też nie może pochwalić się regularnymi występami. Przez kontuzję „King Kong” wielokrotnie zmuszony był robić sobie przerwy w przygotowaniach i oficjalnych występach w MMA. Ostatni raz w oktagonie mogliśmy go oglądać w styczniu 2017 roku, kiedy pokonał przez techniczny nokaut Andreasa Kraniotakesa.

Według bukmacherów, lekkim faworytem marcowego starcia jest Jurkowski. Warto przed zbliżającą się galą zobaczyć typy na KSW 42!

etoto bonus na mundial