Z pewnością nie tak Ariane Lipski wyobrażała sobie walkę podczas KSW 42. Silvana Gomez Juarez postawiła Brazylijce bardzo trudne warunki, ale ostatecznie nie dała rady pokonać jej w walce o pas mistrzowski.

KSW 42. Ariane Lipski obroniła pas mistrzowski!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Starcie o mistrzostwo trwało pełne pięć rund po pięć minut każda. Podczas dwudziestu pięciu minut kibice mieli okazję oglądać przede wszystkim akcje stójkowe. Zarówno Lipski, jak i Juarez pokazały swoje kickbokserskie korzenie. Pojedynek w niektórych momentach był nieco nużący, jednak pod jego koniec każda z fighterek została oklaskana przez kibiców zgromadzonych w Atlas Arenie.

Sędziowie jednogłośnie wydali werdykt 49-46 dla Ariane Lipski. Oficjalną kartę sekundantów znajdziecie poniżej:

Warto wspomnieć, że walka Lipski vs. Juarez była pierwszą pięciorundową potyczką o pas mistrzowski w historii Konfrontacji Sztuk Walki.

Do tej pory z Ariane Lipski w KSW walczyły Katarzyna Lubońska, Sheila Gaff, Diana Belbita i Mariana Morais. Na razie nie wiadomo, kiedy zawodniczka ponownie wystąpi na gali organizacji Lewandowskiego i Kawulskiego. Prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym roku, być może podczas KSW 44, w którym dojdzie do długo zapowiadanego pojedynku Marcina Pudzianowskiego z Karolem Bedorfem!

Podczas KSW 42 do tej pory odbyły się, między innymi, następujące pojedynki:

etoto bonus na mundial