Tego można było się spodziewać. Szymon Kołecki może już wkrótce występować dla największej polskiej organizacji MMA, KSW. Rąbek tajemnicy na temat planów na przyszłość zdradził współwłaściciel federacji, Maciej Kawulski. 

Kołecki w KSW? "To coś, co na pewno nastąpi!"

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Szymon Kołecki, złoty medalista z igrzysk olimpijskich w Pekinie, ma na koncie pięć występów w formule MMA. Jak do tej pory jeszcze ani razu nie schodził z oktagonu jako przegrany. Nic zatem dziwnego, że tą postacią interesuje się coraz więcej osób związanych z branżą.

Sztangista obecnie związany jest kontraktem z Babilon MMA, ale raczej mało kto wierzy, że właśnie walcząc dla tej organizacji, zakończy swoją przygodę z mieszanymi sztukami walk. Co oczywiste, Kołeckiego wielu fanów od pewnego czasu widzi głównie w KSW. Jak się okazuje, wkrótce debiut olimpijczyka podczas Konfrontacji Sztuk Walki może rzeczywiście nastąpić.

– Kołecki ma na siebie pomysł, wie co chce robić i dobrze przemyślał swoją karierę. Kilka Nasza współpraca wisi w powietrzu, mamy już za sobą kilka rozmów. Jesteśmy zainteresowani, ale on mówi, że jeszcze to nie jego czas – powiedział w programie „Puncher” współwłaściciel KSW, Maciej Kawulski.

Szymon Kołecki ostatnie zwycięstwo odnotował bardzo niedawno, bo w marcu tego roku. Na Babilon MMA 3 36-latek pokonał w oktagonie Łukasza Borowskiego. Zapytany o plany na przyszłość odpowiedział, że potrzebuje jeszcze trochę przyzwyczaić się do klatki, by myśleć o walkach z najlepszymi polskimi zawodnikami w swojej kategorii wagowej.

– On chce się nadal rozwijać, szanujemy to. Kołecki w KSW to jest melodia przyszłości, ale też coś, co na pewno nastąpi – dodaje Kawulski.

Jak sądzicie, rzeczywiście Kołecki w KSW to dobry pomysł? Jaką walkę z udziałem tego zawodnika najchętniej byście zobaczyli?

etoto bonus na mundial