Już 3 marca podczas KSW 42 dojdzie do Super Fightu, w którym Mamed Khalidov (34-4-2, 13 KO, 17 Sub) zmierzy się z Tomaszem Narkunem (14-2, 3 KO, 11 Sub). Jak Czeczen z polskim obywatelstwem przygotowuje się do swojego kolejnego w karierze pojedynku? 

Pieniądze to nie wszystko

Rozmowę z zawodnikiem przeprowadziła „Gazeta Olsztyńska”. Khalidov odniósł się w wywiadzie, między innymi, do zarzutów mówiących o tym, że zatrzymał się w kwestii sportowej, a jedyne na czym mu zależy, to kwestie finansowe i rozgłos. Walka z Narkunem będzie dla sportowca już drugim pojedynkiem z rywalem z innej kategorii wagowej.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Mamed jest przekonany, że dla kibiców jego najbliższe starcie będzie wyjątkowo atrakcyjne. Dla niego samego to natomiast kolejna okazja do sprawdzenia się w oktagonie. – Wątpię, żeby spotkanie dwóch mistrzów nie było udoskonaleniem poziomu sportowego, bo to właśnie jest aspekt sportowy. To są kolejne wyzwania i kolejna ciekawa sytuacja dla kibiców. Sam jestem ciekaw i byłem ciekawy zobaczyć mistrza średniej z mistrzem półśredniej – powiedział Khalidov.

Mamed Khalidov

Khalidov zakończy karierę?

37-latek nie myśli jeszcze o zakończeniu kariery, ale nie ukrywa, że zajmuje się już czymś poza MMA, tak aby za kilka lat mógł przejść na sportową emeryturę. – Z reguły wiek 41, 42 lub 43 jest taką granicą maksymalną. Ja już coś robię niezwiązanego ze sportami walki i przygotowuję się, że kiedyś będę musiał zakończyć karierę – przyznaje.

Jak Khalidov przygotowuje się do najbliższego starcia? – Tym zajmują się trenerzy, którzy analizują mojego przeciwnika. Czasami obejrzę jedną lub dwie walki, żeby wiedzieć jak się zachowa rywal, ale tu nie muszę tego robić, bo widziałem go na żywo. W tym sporcie piękne jest to, że jest mnóstwo możliwości na skończenie – tajemniczo odpowiada zawodnik.

Kto będzie walczył na KSW 42?

Pojedynek Khalidov – Narkun odbędzie się 3 marca na KSW 42 w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas gali zobaczymy w akcji również Michała Materlę, Mateusza Gamrota oraz Karola Bedorfa.

OGLĄDAJ KSW 42 ONLINE!

etoto bonus na mundial