Występem na PGE Narodowym Mamed Khalidov wypełnił kontrakt z Konfrontacją Sztuk Walki. Wielu uważało, że nie wróci już na polską scenę MMA, jednak stało się inaczej. Głos w sprawie przyszłości Czeczena w KSW zabrał współwłaściciel organizacji, Maciej Kawulski. 

Kawulski: Wierzę, że Mamed stoczy jeszcze wiele walk dla KSW

Khalidov na KSW 42

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Najbliższa walka Mameda Khalidova zaplanowana jest na 3 marca bieżącego roku. Zawodnik na KSW 42 w łódzkiej Atlas Arenie zmierzy się z Tomaszem Narkunem. Bukmacherzy nie dają „Żyrafie” większych szans, chociaż na pewno ma on wiele mocnych stron, które będzie chciał pokazać w starciu z doświadczonym kolegą po fachu.

Bilety na KSW 42 rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Wiele wskazuje na to, że mimo braku freak fightów w oficjalnej karcie, kibice z ogromnym zainteresowaniem obejrzą przygotowane pojedynki. Z pewnością wielu miłośników sportów walki będzie chciało obejrzeć właśnie przede wszystkim Mameda Khalidova, który jest specjalistą od efektownych zwycięstw.

Mameda plany na przyszłość

Czeczeński sportowiec z polskim paszportem zwycięstwem z Borysem Mańkowskim na KSW na PGE Narodowym wypełnił swój kontrakt z organizacją. Mówiono o tym, że zdecyduje się walczyć dla wywodzącej się z jego rodzinnych stron federacji ACB. Kawulski z Lewandowskim przedstawili mu jednak na tyle korzystne warunki, by zmienił plany na najbliższą przyszłość.

– „Przedstawiliśmy mu ofertę, według której jest wolnym zawodnikiem. Będziemy szczęśliwi i dumni za każdym razem, kiedy wybierze nas na arenę swojego kolejnego starcia. Wierzę w to, że stoczy jeszcze wiele walk dla KSW. Ale nie będę miał żadnych pretensji, jeśli zdecyduje się też na występy dla ACB. Rozumiem, że ma potrzebę pokazania się w organizacji wywodzącej się z jego ojczyzny” – mówi Maciej Kawulski.

Po KSW 39 Mamed Khalidov stał się wolnym zawodnikiem. Na razie nie wiadomo, kiedy skorzysta ze swojego przywileju i postanowi zmienić kierunek kariery.

– „Po wielu latach wspólnej drogi porozumieliśmy się co do tego, że obecność na polskim rynku Mamed zaczął i zakończy w KSW. Po wygaśnięciu jego kontraktu oddaliśmy wielkiemu wojownikowi należny hołd. Używając języka gladiatorów, można powiedzieć, że spłacił swój dług wobec promotora i odzyskał wolność” – przyznał współwłaściciel KSW w rozmowie z „Polska The Times”.

etoto bonus na mundial