Potwierdziły się niedawne plotki na temat startu Floyda Mayweathera Juniora w formule mieszanych sztuk walki. Zdobywca pasa UFC ogłosił, że pięściarski mistrz będzie trenował pod jego okiem! 

Jest potwierdzenie! Mayweather Jr zaczyna treningi w MMA!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

O debiucie Mayweathera w MMA mówiło się od dłuższego czasu, jednak zarówno kibice, jak i dziennikarze nie byli pewni, czy Amerykanin jedynie prowokuje, czy też myśli na poważnie o wystartowaniu w nowej formule.

Wielu szczegółów na temat pierwszego startu „Pięknisia” na razie nie znamy. Wiadomo jedynie, że zawodnik rozpoczął już proces starania się o licencję zawodnika MMA w Stanach Zjednoczonych.

Ostatni raz Mayweather wystąpił w 2017 roku, kiedy to na gali w Las Vegas pokonał w dziesiątej rundzie mistrza MMA, Conora McGregora. Czy to właśnie Irlandczyk będzie pierwszym oponentem w nowej formule najlepiej zarabiającego sportowca świata? Nie jest to wykluczone, chociaż mówi się też o tym, że były mistrz UFC nie planuje już powracać do oktagonu.

Wiadomo, że Mayweathera będzie trenował Tyron Woodley, który potwierdził rozpoczęcie współpracy z nowym podopiecznym.

– Rozmawiałem z Floydem wczoraj. Przebywa obecnie w Miami, uzgadniamy terminy treningów. Robimy wszystko, by jakoś to dobrze zgrać. Myślę, że będziemy po prostu konsultować się przez telefon – powiedział 35-letni mistrz UFC.

Według Woodley’a, Mayweather w MMA wcale nie stoi na przegranej pozycji. Wręcz przeciwnie, jego bokserskie doświadczenie może mu bardzo pomóc w walkach nawet z najmocniejszymi zawodnikami.

– On po prostu musi umieć się bronić i utrzymywać dystans w stójce. Wtedy będzie mógł mierzyć się z każdym w UFC – przyznał Woodley.

etoto bonus na mundial