Joanna Jędrzejczyk nie odzyskała pasa mistrzowskiego podczas gali UFC 223. Zawodniczka z Olsztyna nie zamierza jednak rezygnować ze swoich marzeń, a także ma już w głowie ułożony plan na tę najbliższą oraz nieco dalszą przyszłość.

Jędrzejczyk zdradza, jakie ma plany na przyszłość!

Jędrzejczyk na UFC 223

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Podczas UFC 223 Joanna Jędrzejczyk zmierzyła się w jednej z głównych walk imprezy z Rose Namajunas. To miał być rewanż Polki za listopadową, pierwszą w historii, porażkę, przez która utraciła pas mistrzowski. Niestety, mimo że nasza rodaczka bardzo się starała, w kwietniu także musiała uznać wyższość Amerykanki. Tym razem przegrała jednak na punkty po pięciu morderczych rundach.

Wiele osób spekulowało na temat przyszłości Jędrzejczyk w MMA. Byli tacy, którzy zwiastowali koniec kariery oraz zwolennicy występów Polki w jakiejś organizacji z naszego kraju. Sama zawodniczka zabrała głos w tej sprawie i podzieliła się z fanami swoimi planami.

„Uważam, że tę walkę wygrałam!” 

Jędrzejczyk jest przekonana, iż sędziowie ją skrzywdzili, a zwycięstwo jej się po prostu należało. Owszem, nasza rodaczka zadała więcej ciosów od rywalki, jednak trzeba podkreślić, że Namajunas często trafiała w głowę, natomiast Polska skupiała się na kopaniu.

– Ja uważam, że tę walkę wygrałam. Statystyki nie kłamią. Widać też było po obrażeniach, już jest lepiej, a za trzy dni już nie będzie siniaków – powiedziała Jędrzejczyk podczas transmisji Live na Facebooku. – Jest niedosyt, ale jestem zadowolona z przygotowań, były najlepsze z dotychczasowych. Wiemy, jak wyglądała pierwsza walka, a tu udało się pokazać klasę mistrzowską – dodała.

Czy zawodniczka z Olsztyna planuje zakończenie kariery? Na razie w ogóle o tym nie myśli, a jej celem numer jeden jest odbudowanie wizerunku w UFC i stoczenie kolejnego pojedynku o pas.

– Broniłam tytułu pięć razy i mam głód tego, żeby znów zwyciężyć. Nadal czuję się młodo, ostatni camp był najlepszym w moim życiu. Może stoczę debiutancką walkę w wadze muszej, ale moim celem jest posiadanie tytułu mistrzowskiego w wadze słomkowej. Pójdę jeszcze raz po ten pas, jest to moim marzenie – deklaruje Polka.

A wy jak uważacie, jakie kroki powinna teraz podjąć JJ? Co byście powiedzieli na Jędrzejczyk w KSW? A może w innej zagranicznej organizacji?

etoto bonus na mundial