Już 7 kwietnia Joanna Jędrzejczyk spróbuje odzyskać utracony pas mistrzowski wagi słomkowej. Polka na niespełna dwa miesiące przed galą prosi kibiców o zachowanie spokoju i cierpliwość.

Jędrzejczyk przed UFC 223: Proszę kibiców o cierpliwość!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Joanna Jędrzejczyk pod koniec minionego roku niespodziewanie straciła tytuł mistrzyni organizacji UFC. Federacja dość szybko zareagowała na potrzeby kibiców i zorganizowała rewanż naszej zawodniczki z Rose Namajunas.

Wojowniczka z Polski trenuje obecnie pod okiem szkoleniowców z klubu American Top Team na Florydzie. Jest dobrej myśli przed kwietniowym starciem, ale prosi kibiców o cierpliwość i zachowanie właściwego spokoju.

– Proszę o cierpliwość, tak jak ja muszę czekać na dzień, w którym odbiorę pas wagi słomkowej – powiedziała Jędrzejczyk w rozmowie z telewizją Polsat Sport.

Najlepsza polska zawodniczka MMA wypowiedziała się też na temat osób, z którymi musiała zerwać współpracę z niektórymi osobami ze swojego sztabu.

– Wiele osób pytało mnie, czy zmieniam trenerów, klub… Moja odpowiedź brzmiała „nie”, bo moi trenerzy dołożyli wszelkich starań, by być w jak najlepszej formie. Zawiodła lekarka, która miała duży wpływ na to, jak czułam się na 30 godzin przed walką. Osoby, które nie są w sportach, w których trzeba pilnować tej wagi, nie wiedzą z czym to się je. Często ma to negatywne skutki dla naszego zdrowia oraz nawet życia – wyjaśnia Polka.

Starcie Jędrzejczyk z Namajunas będzie jednym z main eventów gali UFC 223. Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że to zawodniczka z Olsztyna jest faworytką kwietniowego starcia. Rewanż odbędzie się dokładnie 7 kwietnia.

etoto bonus na mundial