Joanna Jędrzejczyk i Rose Namajunas stoczyły podczas UFC 223 pięciorundową batalię o pas mistrzowski. Teraz przez 30 dni mają zapomnieć o jakichkolwiek większych aktywnościach.

Jędrzejczyk i Namajunas zawieszone na 30 dni!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Na UFC 223 Polka miała odzyskać utracony w listopadzie pas mistrzowski, ale po raz kolejny musiała uznać wyższość Namajunas. Amerykanka, mimo że przed pojedynkiem nie była stawiana w gronie faworytek, pokazała się z bardzo dobrej strony i po pięciu rundach to właśnie jej sędziowie przyznali lepsze noty.

Po przegranej JJ mówiło się, że ta będzie chciała na jakiś czas zapomnieć o MMA. Nic z tych rzeczy, zawodniczka z Olsztyna już planuje przyszłość w UFC i kolejne występy. Teraz czeka ją jednak przymusowy okres regeneracji, który potrwa dokładnie 30 dni.

Komisja Stanu Nowy Jork opublikowała raport, w którym wymienia okres przerwy od sportu dla poszczególnych bohaterów ostatniej imprezy Ultimate Fighting Championship. Zarówno Jędrzejczyk, jak i Namajunas zalecane mają zawieszenie treningowe na 30 dni.

Dłuższe walki, a do tego o większe stawki, zawsze wiążą się z cięższymi przygotowaniami. Co za tym idzie – w takim przypadku przerwy od treningów powinny być znacznie dłuższe, niż w przypadku „normalnych” pojedynków. Karolina Kowalkiewicz, która na UFC 223 wygrała z Felice Herrig, otrzymała zalecenie odpoczynku zaledwie przez… tydzień.

Wybrane okresy zawieszenia po UFC 223:

Al Iaquinta: 60 dni zawieszenia
Kyle Bochniak: 60 dni zawieszenia
Zabit Magomesharipov: 45 dni zawieszenia
Joe Lauzon: 45 dni zawieszenia
Rose Namajunas: 30 dni zawieszenia
Joanna Jedrzejczyk: 30 dni zawieszenia
Renato Moicano: 30 dni zawieszenia
Calvin Kattar: 30 dni zawieszenia
Karolina Kowalkiewicz: 7 dni zawieszenia
Felice Herrig: 7 dni zawieszenia

etoto bonus na mundial