Damian Janikowski, który wystąpi w main evencie KSW 43 we Wrocławiu, poznał swojego najbliższego rywala. Organizatorzy gali przygotowali dla niego naprawdę mocnego przeciwnika! 

Damian Janikowski poznał rywala na KSW 43!

Janikowski na KSW 43

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Janikowski jest medalistą olimpijskim w zapasach. Do tej pory wystąpił na dwóch galach KSW. Najpierw w swoim debiucie w formule MMA pokonał Julio Gallegosa, a potem, podczas KSW 41, niespodziewanie dobrze poradził sobie z jednym z najbardziej doświadczonych polskich zawodników mieszanych sztuk walki, Antonim Chmielewskim.

Polski olimpijczyk jest urodzonym wrocławianinem i  to właśnie w swoim mieście po raz pierwszy stoczy walkę w main evencie KSW. Martin Lewandowski i Maciej Kawulski postanowili zestawić Janikowskiego z Anglikiem Yannickiem Bahatim.

„Black Mamba” ma za sobą występy w takich organizacjach jak BAMMA czy EFC Worldwide. Do tej pory zwyciężył w 8 pojedynkach, natomiast 3 zakończył się nie po jego myśli. Z racji tego, że że ma za sobą wieloletnie doświadczenie, wydaje się być solidnym rywalem dla Janikowskiego. Warto jednak pamiętać, jak zapaśnik poradził sobie ostatnio także z kimś, kogo można było nazwać weteranem MMA.

Gala KSW 43

Gala KSW 43 odbędzie się 14 kwietnia w Hali Stulecia we Wrocławiu. Będzie to druga z pięciu gal, jaką zaplanowano w ramach Konfrontacji Sztuk Walki. Oficjalna karta walk imprezy nie jest jeszcze skompletowana, ale już teraz znajdują się niej nazwiska Roberta Soldicia, Dricusa Du Plessisa czy Michała Andryszaka.

Oficjalną zapowiedź wrocławskiego KSW znajdziecie poniżej:

etoto bonus na mundial