Yana Kunitskaya spróbuje swoich sił w starciu z Cris Cyborg. Walka o tytuł kobiecej wagi piórkowej będzie main eventem zbliżającej się gali UFC 222!

Cyborg w walce wieczoru UFC 222!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Do tej pory mówiło się o tym, że mistrzyni UFC będzie broniła pasa w pojedynku z Amandą Nunes. Wiarygodne źródła podają jednak, iż ostatecznie nie dojdzie do tej walki podczas marcowej gali. Według Ariela Helwaniego występ Yany Kunitskaya jest już niemal pewny, a wszystko sprowadza się teraz tylko do podpisania odpowiedniej umowy.

Jak czytamy w powyższym tweecie, drugą walką wieczoru podczas marcowego UFC będzie pojedynek Frankie Edgara i Brianem Ortegą. Popularny „The Answer” wychodził zwycięsko ze swoich dwóch ostatnich występów, a teraz stanie przed szansą wygrania z jeszcze niepokonanym Ortegą. Ostatnio Edgar miał okazję pokonać Jeremy’ego Stephensa oraz Yaira Rodrigueza.

Brian Ortega potwierdził już na Instagramie, że zmierzy się w marcu z Edgarem. Zawodnik do tej pory stoczył dla UFC trzynaście pojedynków i w żadnym z nich nie przegrywał. Na swoim koncie ma triumfy z takimi sławami jak Cub Swanson, Thiago Tavares czy Clay Guida.

Kibice ostatni raz wydzieli Cyborg w akcji stosunkowo niedawno, bo w grudniu ubiegłego roku. Brazylijka w swojej karierze stoczyła 19 zwycięskich pojedynków. Pas mistrzowski zdobyła w lipcu 2017 roku, pokonując przez TKO Tonyę Evinger.

Kunitskaya, mierząc się z Cyborg, zadebiutuje w UFC. Jeszcze kilka dni temu informowała swoich fanów, że czeka ją pojedynek z Leah Leatson. Plany widocznie uległy jednak zmianom, co zresztą sama zawodniczka potwierdziła w social mediach.

#ufc222🔥

A post shared by Yana Kunitskaya (@yanamma) on

UFC 222 odbędzie się 3 marca w Las Vegas. Przypominamy, że podczas następnej gali, to jest UFC 223, zobaczymy w akcji dwie polskie zawodniczki, Joannę Jędrzejczyk i Karolinę Kowalkiewicz.

etoto bonus na mundial