Jan Błachowicz po swojej ostatniej zwycięskiej walce na gali UFC w Londynie awansował aż o sześć pozycji w swojej kategorii wagowej w rankingu tworzonym przez największą organizację MMA na świecie! 

Awans Błachowicza w rankingu UFC!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Polski zawodnik radzi sobie w UFC coraz lepiej. Deklaruje, że zależy mu na zdobyciu pasa i chce, by federacja pozwoliła mu na stoczenie pojedynku z bardziej wymagającymi rywalami. Wszystko wskazuje na to, że Błachowicz w najbliższym czasie taką szansę dostaje, bo w zestawieniu najlepszych w kategorii do 93 kilogramów wyprzedzają go już naprawdę same wielkie nazwiska.

Błachowicz w najnowszym rankingu UFC zajmuje wysokie, piąte miejsce. To ogromny awans, bo jeszcze do niedawna były mistrz KSW był poza dziesiątką. Z pewnością to zasługa tego, że na ostatniej gali UFC w Londynie pokonał decyzją sędziów Jimiego Manuwę.

Nasz rodak stoczył do tej pory dla UFC dziewięć pojedynków – wygrał pięć z nich. W sumie w karierze ma na koncie 22 zwycięstwa oraz 7 porażek.

TOP 5 rankingu UFC w kategorii do 93 kilogramów:

  1. Glover Teixeira
  2. Volkan Oezdemir
  3. Alexander Gustafsson
  4. Ilir Latifi
  5. Jan Błachowicz

Najbliżej Polaka w rankingu jest Ilir Latifi, którego ten znokautował w swojej debiutanckiej walce dla Ultimate Fight Championship. Tuż za zawodnikiem z Cieszyna plasuje się Jimi Manuwa, który spadł o dwie pozycje.

Błachowicz odnotował największy awans ze wszystkich fighterów z pierwszej piętnastki rankingu. Oto jak wyglądają miejsca od 6. do 15.:

6. Jimi Manuwa
7. Mauricio Rua
8. Ovince Saint Preux
9. Misha Cirkunov
10. Corey Anderson
11. Patrick Cummins
12. Tyson Pedro
13. Gadzhimurad Antigulov
14. Gian Villante
15. Jordan Johnson

Z kim najchętniej widzielibyście Błachowicza w najbliższym starciu? Co byście powiedzieli na pojedynek z Alexandrem Gustafssonem?

etoto bonus na mundial