Jim „Judo” Wallhead został zawieszony na 9 miesięcy przez organizację antydopingową USADA. Były zawodnik rodzimego KSW, a także organizacji UFC, zaakceptował karę.

9 miesięcy zawieszenia dla byłego zawodnika KSW!

W organizmie zawodnika wykryto niedozwoloną Ostarynę. Obrona Wallheada uważała, że wszystkiemu winny jest niesprawdzony suplement przyjmowany przez Brytyjczyka. Sam zainteresowany zaakceptował jednak decyzję USADA i musi pogodzić się z przymusową przerwą od MMA przez najbliższe 9 miesięcy.

20 PLN bez depozytu! Bukmacher LVbet oferuje 20 PLB bez wpłaty własnej bonus dostępny na www.lvbet.pl

Przebadano specyfik, jaki przyjmował popularny „Judo”. Okazało się, że w składzie nie było żadnej zakazanej substancji. Badania w laboratorium wykazały jednak obecność Ostaryny, natomiast sam suplement trafił na listę o podwyższonym ryzyku niezgodności z normami antydopingowymi.

Jim "Judo" Wallhead
Jim „Judo” Wallhead (Fot. Twitter.com/judojimmy)

Kara dla Wallheada obowiązuje od dnia, w którym pobrano od niego próbkę krwi, co oznacza, że rozpoczęła się dokładnie 7 października ubiegłego roku.

Członek drużyny London Shootfighters ma za sobą epizod także na polskiej scenie MMA. Brytyjczyk wystąpił podczas KSW 32 i wygrał po ciekawym pojedynku z Rafałem Moksem. Polak musiał wówczas uznać wyższość rywala, który znokautował go w drugiej rundzie starcia.

Jim Wallhead podpisał kontrakt z organizacją UFC na walkę w Gdańsku. Postępowanie antydopingowe w jego sprawie uniemożliwiło mu jednak ten występ.

etoto bonus na mundial

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here