Ion Cutelaba, który podczas gali UFC 217 miał zmierzyć się z naszym rodakiem Michałem Oleksiejczukiem, został zawieszony na 6 miesięcy za stosowanie niedozwolonej terapii ozonowej. 

6 miesięcy zawieszenia przez UFC za terapię ozonową!

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Zawodnicy groziły nawet dwa lata przymusowej przerwy od mieszanych sztuk walki. Karę postanowiono wymierzyć mu jednak stosunkowo niską, ponieważ chętnie współpracował z organizacją na każdym etapie dochodzenia.

Warto wspomnieć, że Cutelaba zgłosił UFC, iż stosuje terapię ozonową. Ta w przypadku tej federacji nie jest niedozwolona, jednak już towarzysząca jej transfuzja krwi – tak. Agencja USADA zgodziła się z decyzją organizacji i przystała na półroczne zawieszenie wojownika.

Zawieszenie liczone jest zawsze od momentu stosowania niedozwolonego środka, a nie ogłoszenia wyroku. Oznacza to, że Ion Cutelaba do oktagonu będzie mógł wrócić za niecałe dwa miesiące, bo już w maju tego roku. Na razie nie wiadomo, jakie są szczegółowe plany fightera na 2018.

Zabieg zastosowany przez Cutelaba miał na celu zwiększenie wydolności tlenowej organizmu.

Popularny „The Hulk” miał zmierzyć się z Michałem Oleksiejczukiem podczas gali UFC organizowanej 4 listopada minionego roku. Do starcia obu panów ostatecznie nie doszło, gdyż USADA tymczasowo zawiesiła Mołdawianina. Jak się okazuje, jej decyzja była jak najbardziej słuszna.

Cutelaba ma na koncie 13 wygranych w MMA i 3 porażki. Czy dojdzie do jego pojedynku z polskim zawodnikiem? Na chwilę obecną nie jest możliwe znalezienie odpowiedzi na to pytanie.

etoto bonus na mundial